6 blahodárnych masáží. Ktorú by ste si radi dopriali vy?

Publikované 21.12.2017
6 blahodárnych masáží. Ktorú by ste si radi dopriali vy?

V zimných mesiacoch máme úbytok slnka, niektorí menej pohybu, čerstvého vzduchu, cítime sa viac unavení, leniví. Je po Vianociach a mnohí z nás sú už v plnom pracovnom nasadení a v strese. Spomaľte, oddýchnite si a naberte energiu na masáži. Je skvelým darčekom pre blízkeho, ale aj pre vás samých. Pomáha telu dostať sa do pôvodnej rovnováhy. Pôsobí proti únave a celkovo posilňuje zdravie. Vykročte do nového roka oddýchnutí, plní energie :-).

Vedeli ste, že existuje viac ako 100 druhov masážnych techník? Ako si vybrať tú pravú? Prinášame vám prehľad niektorých z nich.

Klasická masáž

Pôsobí relaxačne a uvoľňujúco. Je základom všetkých masáží. Aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na tele môže stať pružnejšou. Môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva, napr.  v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.

Visblee profil, Wellness Zoborska mockupRelaxačná masáž

Relaxačná masáž pomáha nielen pri uvoľnení svalov, ale aj mysle. Pôsobí proti stresu, depresii a únave. Používajú sa pri nej rôzne dotyky, trenie, systematické hladenie a tlaky, ktoré sú aplikované plynule po celom tele.

Dokážu stimulovať alebo uvoľňovať svaly, čím spôsobujú účinok liečivej energie dotyku. Relaxačná masáž je kombináciou rôznych typov masáží a na rozdiel od klasickej je jemnejšia.

Reflexná masáž

Tento typ masáže sa odlišuje od tej klasickej technikou hmatov a miestom aplikácie, keďže hlavným cieľom je odstránenie bolestivých, stuhnutých miest a nastolenie príjemného uvoľnenia.

Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela.

Človek vykonávajúci túto masáž tlakom pôsobí na presne určené reflexné body, ktoré sú naviazané na jednotlivé časti ľudského tela, a tak pomocou ich stimulácie dokáže cielene pôsobiť na celý organizmus.

Visblee profil, Wellness Centrum Juh, službyThajská masáž

Thajská masáž má svoj pôvod v Indii. Zakladá sa na 3 000 rokoch starých tradíciách pestovaných v thajských budhistických chrámoch. Masáže majú relaxačný a oddychový účinok, dokonca sa považujú za určitú formu liečby a prevencie.

Využívajú naťahovanie, preťahovanie a uvoľnenie svalstva, pôsobia na kĺby, masírovanie svalových skupín a ich úponov a masér pôsobí predovšetkým na tlakové body. Spája v sebe prvky akupresúry a jogy. Masér využíva celé svoje telo a stláčaním akupresúrnych bodov uvoľňuje tok energií. Práca na energetických dráhach spolu s masážou tlakových bodov odstraňuje blokády, podporuje voľný tok prány a obnovuje návrat zdravia a pocitu pohody.

Thajská masáž je agresívnejšia, pripomína strečing. Nie každý ju môže absolvovať. Pri problémoch s chrbticou navštívte radšej fyzioterapeuta.

Ajurvédska masáž

Ajuverda je prírodná zdravotná starostlivosť pochádzajúca z Indie, ktorá spája masáž, jogu, meditáciu a liečivé bylinky. Ajurvérdska masáž  je zvyčajne vykonávaná jedným alebo dvoma masérmi, ktorí používajú teplé zmesi bylinných olejov.

Prispieva k celkovému uvoľneniu tela a mysle, odstraňuje stres, dochádza k celkovému prehriatiu a prekrveniu organizmu. Odstraňuje z tela toxíny a aktivizuje pránu. Prána je vnútorná životná energia, ktorá stimuluje celé telo.

Športová masáž

Je špecifický druh klasickej masáže. Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh, pretiahne spojivové tkaniva kĺbov.

Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení, u netrénovaných pred výkonom, takisto aj pri dostavení sa tzv. svalovice po výkone.

Vybrali ste si? Stačí sa objednať a oddych je zaručený. Ak sa neviete rozhodnúť, ochotne vám poradí skúsený masér alebo fyzioterapeut pôsobiaci v prevádzke, ktorú si vyberiete.

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.