Ako spraviť shortcuts na obľúbené weby

Publikované 4.1.2018
Ako spraviť shortcuts na obľúbené weby

Neustále vyťukávanie obľúbeného alebo často navštevovaného webu môže byť niekedy otravné. Viete, že existuje spôsob, ako sa rýchlo dostať na web bez ťukania v prehliadači? Áno, pre niekoho možno stará to záležitosť. Úprimne, ani ja som netušil, že v niektorých prehliadačoch táto funkcia existuje. Úplne náhodou som sa s ňou oboznámil asi pred rokom. Ako teda na tzv. shortcut webu? Pre operačný systém Android som odkaz pridal pomocou prehliadača Google Chrome, v iOS pomocou Safari. Tu je stručný popis ako na to. Zaberie to ani nie minútu.

Shortcut pre váš Android

Úplne normálne otvorte prehliadač vo svojom mobile. Naťukajte adresu webu a choďte na web. V pravom hornom rohu vidíte štandardné rolovacie menu prehliadača. Ťuknite na menu a po rozbalení zvoľte Pridať na Plochu. Zobrazí sa okno s logom a názvom webu. Následne stačí už len Pridať a logo svojho webu spolu s názvom nájdete na ploche svojho telefónu. Pre ďalšiu návštevu stránky teda stačí, ak ťuknete na takto pridaný odkaz. V prípade, ak chcete logo z plochy odstrániť, jednoducho ho presuňte do koša tak, ako to už určite poznáte.

Narozdiel od prehliadača v PC je výhodou to, že v menu máte túto možnosť medzi hlavnými položkami. Teda od naloadovania stránky to je na 3 ťuknutia.

Shortcut pre váš iPhone

Pre operačný systém iOS použite prehliadač Safari a naťukajte napríklad náš portál visblee.sk alebo akýkoľvek iný web. Kliknite na zdieľacie tlačítko. V dolnej ponuke kliknite na „+“ Pridať na plochu. Môžete si tiež upraviť názov v prvom riadku, ktorý sa vám bude zobrazovať pod ikonou na ploche. Stlačte Pridať. Hotovo!

Ako pridať odkaz na plochu telefónuVráťte sa na plochu a medzi jednotlivými aplikáciami nájdete ikonku svojho webu. Túto funkciu určite oceníte v prípade potreby okamžitého prístupu na web.

Ak máte tablet, urobíte to úplne rovnakým spôsobom ako pre Android, tak aj pre iOS.

Shortcut na ploche vášho PC alebo notebooku

Pomocou internetového prehliadača Google Chrome prejdite na web. Po načítaní stránky prejdite kurzorom do pravého horného rohu na štandardné rolovacie menu prehliadača, tzv. hamburger. Ak sa naň postavíte kurzorom, objaví sa vám pomocný text Prispôsobiť a ovládať prehliadač Google Chrome. Kliknite na toto menu a prejdite na Ďalšie nástroje a Pridať na plochu. Po zobrazení okna Pridať na plochu, kde vidíte názov odkazovaného webu, stačí len kliknúť na Pridať. A je to!

Odkaz na plochu, Visblee profil

Opísanú funkciu môžete otestovať aj na našom webe www.visblee.sk. Vedeli ste, že takto môžete urobiť odkaz aj priamo na podstránku webu? Napríklad priamo do profilu prevádzky na našom webe, prípadne do svojho účtu a podobne. Takto môžete mať Visblee vyslovene poruke.

Ikonku si môžete ponechať ako odkaz na ploche alebo si ju presunúť na spodnú lištu ako rýchly odkaz a pod. Takto vytvorený odkaz odstránite ako hociktorú inú ikonu. Označiť, delete. Jednoduché nie?

 

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.

;